Олександр Волков, Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ та інші владоможці від баскетболу домовилися. Після наради представників двох донедавна ворогуючих ...

Чоловіча збірна України з футболу стала чемпіоном Універсіаді у Белграді....

Суркіс: Шевченко має шанс у "Динамо" "закрити" критиків
Президент київського "Динамо" Ігор Суркіс підтвердив, що його клуб зацікавлений в поверненні форварда Андрія Шевченка....

Фотогалерея

Футбол. Не ходіть, "гірники", в Шотландію грати. Там злий "Селтік"...

Якщо після перших двох турів Ліги чемпіонів донецький "Шахтар" набрав шість очок і мріями вже був в 1/8 фіналу турніру, то нині перспективи команди Мірча Луческу на участь в цьому турнірі, виглядають доволі туманно. Дві поразки від "Мілана" та програш на останніх секундах "Селтіку", віддалив "Шахтар" від Ліги на відстань від Мілана до Донецька.

Саме на "Сан-Сіро" в останньому матчі групового турніру буде вирішуватися доля "Шахтаря". Якщо "Селтік" зуміє взяти у грі з "Міланом" хоча б очко, то донеччанам навіть не допоможе перемога в грі з "Бенфікою" у Донецьку, яку ще варто здобути. Причому не виключений навіть такий варіант, що улюблена команди Ахметова взагалі залишиться без єврокубків і для цього лише потрібно програти "Бенфіці". Як це робиться, "Шахтар" показав на "Селтік Парк" у середу.

"Шахтар" у грі із "Селтіком" влаштовувала навіть нічия і в принципі на її команда грала після швидкого забитого голу Брандау і практично весь другий тайм. Мріяв про неї і Луческу. Але якщо маєш справу з українськими командами, а особливо з нашим захистом, то передбачити нічого не можливо.

Луческу на гру із "Селтіком" вибрав захисну тактику. Фернандіньо, який тяжіє до атаки замінив Хюбшман, який з Левандовськи грали опорних захисників. У захисті все без змін як і в нападі, де в Лізі традиційно грають Лукареллі та Брандау.

Початок матчу видався для "Шахтаря" на рідкість фартовим. Кеннеді при грі головою помиляється і м`яч в Брандау, який вибіг сам на сам з воротарем і пробив у кут воріт, і хоча Боруц зачепив м`яч руками, але він у сітці воріт - 0:1.

Відразу, забивши "Шахтар" розпочав грати у футбол, який їм запрограмував Луческу. Тривалий розіграш м`яча і найменший ризик біля свого штрафного майданчика.

У ці хвилини "Селтіку" мало що вдавалося в нападі. Захист "гірників" відпрацьовував без помилок і гра надовго не затримувалася на одній половині поля. Перша небезпека біля воріт Пятова виникла на 24 хвилині, коли після прострілу головою підрізав м`яч Хеселлінк - поруч із штангою.

Небезпечний удар вийшов у Срни, котрий з 18 метрів пробив сильно і знову поруч зі штангою.

З 30 хвилини обидві команди вирішили зіграти у відкритий футбол, що більше успіху принесло "Селтіку". Відзначимо, що результатом цього футболу стали дві вимушені заміни "Селтіка", коли Нейлора і Кеннеді з поля винесли на ношах.

Протягом 31-33 хвилини двічі міг забити Брандау. Спочатку бразилець з трьох метрів грав на добивання, але "Селтік" врятувала нога Кеннеді, а потім 4 поспіль кутових біля воріт господарів і удар головою Брандау витягає з під поперечини Боруц.

Кінцівка тайму була вже за "Селтіком". 45 хвилина і йде навіс у штрафну, де Срна і Чигринський не розібралися хто з них головний у боротьбі за м`яч і в результі гол. Срна заважає Чигринському і скидає прямо на Ярошика, котрий 14 метрів пробиває у кут воріт Пятова - 1:1.

У доданий арбітром час Ярошик знову міг покарати захист "Шахтаря", коли чех опинився сам на дальній штанзі і ударом головою з 3 метрів не поцілив у ворота.

Другий тайм видався багатим на боротьбу, швидкісний футбол, але не на гольові моменти. "Селтік" більше рухався, "Шахтар" оборонявся, але справа рідко доходила до завершальних ударів. Хоча цьому є і своє пояснення. Брандау, забивши гол більше відпрацьовував у захисті ніж у нападі і Лукареллі поодиноко маячив між центральним колом і Боруцом.

У "Селтіка" знову найпомітнішою фігурою був Ярошик, котрий кілька разів пробивав по воротах Пятова, але жодного разу не влучив у площину.

Розв`язка в цій грі могла наступити на 88 хвилині, коли Брандау з кількох метрів пробив вище воріт. Надалі арбітр додав дві хвилини і як в грі з "Міланом" "Селтік" виграв на вольових, граючи до останньої секунди. Після кілько аутів Макгіді пасує у центр штрафної на Донаті, який ударом в один дотик пуляє у кут воріт "Шахтаря" - 2:1. "Селтік Парк" знову тріумфує, Страчан виконує танець "африканського людожера", який нещодавно приніс в жертву український "Шахтар".

"Селтік" - "Шахтар" - 2:1 (1:1)
Голи: Брандау 4 - Ярошик 45, Донатті 90+2

"Селтік": Боруц, Нейлор (Донатті 15), Келдвелл, Браун, Хесселінк (Кіллен 79), Хартлі, Ярошик, Макдональд, Кеннеді (Преслі 41), Макманус, Макгіді.

"Шахтар": Пятов, Хюбшман, Кучер, Жадсон, Ілсіньо (Єзерський 84), Левандовськи, Брандао, Рац, Чигринський, Срна, Лукареллі (Гладкий 88).

Попередження: Брандау 34, Ярошик 43, Келдвелл 79