Віталій Кличко про свою перемогу над Самюелем Пітером:
- Я не форсировал события. Не хотел рисковать. Это оказалось правильное реш...Корисні посилання:
Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!

Украинский портАл Яндекс цитирования Rambler's Top100 Rambler's Top100

Український баскетбол об'єднався - офіційно
Олександр Волков, Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ та інші владоможці від баскетболу домовилися. Після наради представників двох донедавна ворогуючих ...

Україна - чемпіон Універсіади з футболу
Чоловіча збірна України з футболу стала чемпіоном Універсіаді у Белграді....

Суркіс: Шевченко має шанс у "Динамо" "закрити" критиків
Президент київського "Динамо" Ігор Суркіс підтвердив, що його клуб зацікавлений в поверненні форварда Андрія Шевченка....

Фотогалерея

Петро Димінський: «Дам $200 мільйонів, щоб Львів виглядав достойно на Євро-2012»Петро Димінський, львівський олігарх і почесний президент футбольного клубу «Карпати», після парламентських виборів 2006 р. відійшов від політики і зосередився на футболі.

Попри це Петро Димінський, на відміну від бізнесменів Ріната Ахметова, Григорія Суркіса чи Ігоря Коломойського, залишився за бортом підготовки до Євро-2012. Замість очікуваної співпраці з владою Львова між ними розгорілося відкрите протистояння. Про причини незгод, імовірність утрати Львовом права приймати матчі Євро-2012 та повернення у політику, Петро Димінський розповів у інтерв`ю «24».

«24»: Чому так сталося, що футбольний клуб і ви, як його президент, залишились осторонь усіх підготовчих процесів до Євро-2012?

Петро Димінський: Я кілька разів ініціював зустріч і з владою на тему співпраці. Тоді я навіть озвучив суму – $200 млн., яку клуб був готовий витратити на розвиток інфраструктури, щоб Львів виглядав достойно. Гадаю, тих кроків, які ми зробили назустріч – більше, ніж достатньо.

Минулого року ми підписали з владою угоду, яка стосується цілісного майнового комплексу стадіону «Україна». Мати в центральній частині міста такий красень-стадіон і не розвинуту інфраструктуру – це ганьба для усього регіону. В присутності поважних людей – Миколи Томенка, Юрія Павленка, Равіля Сафіулліна та перших осіб області був підписаний договір, який передбачав двосторонні зобов’язання «Карпат» і міської ради. Клуб витратив $1,5 млн., аби привести спортивну арену до вимог ФФУ.

Ми підготували містобудівельне обґрунтування розбудови комплексу стадіону, яке було затверджене на відповідній раді. Ми говоримо, що цей комплекс буде викорастаний до Євро-2012, проходить півроку, однак – жодних пропозицій від мерії. Про обумовлену передачу в оренду цього комплексу «Карпатам» уже не йдеться.

- Мер Львова Андрій Садовий зараз опирається на закон про держбюджет, який вимагає лише оренду чи продаж землі на конкурсних засадах...

- Немає питань. Якби сьогодні цей проект виставили на конкурс і переміг не футбольний клуб, то я б тільки допоміг. Клуб був готовий взяти усе в оренду. Проблема в тому, що влада хоче, щоб «Карпати» будували футбольні поля, розвивали дитячо-юнацький футбол, вирішували за неї питання соціального характеру, а інвестор буде будувати готелі та розважальні комплекси біля стадіону. Це державницький підхід?

- Пропозиція у $200 млн. залишається в силі?

- Наші пропозиції завжди в силі. Я готовий досі підставити своє плече, свій досвід, задіяти фінансові ресурси, щоб ми не переживали цієї ганьби, яка нас чекає від втрати Євро.

- Мерія не може знайти інвестора для будівництва нового стадіону. Чи готові ви його знайти або самому ним стати?

- З мерією розмовляти взагалі не буду, поки вона не виконає своїх зобовязань. Лише після цього я готовий піти назустріч та говорити на серйозні теми.

- Чому, на вашу думку, Львів опинився в аутсайдерах на відміну від інших міст?

- У тих містах задового до дня, коли Україна отримала право провести Євро-2012, той же Ахметов, Коломойський, Ярославський почали будівництва нових стадіонів для своїх клубів. Ми свого часу, коли губернатором був Михайло Гладій, а мером Василь Куйбіда, теж почали працювати над цим питанням. Було рішення сесії міської ради про передачу в статутний фонд комплексу «Україна» та низки інших об’єктів. Ясно, якби тоді ці питання почали вирішуватися, наступник Куйбіди – Буняк, не скасував рішення сесії, то на сьогодні Львів був би на одному рівні з Донецьком, Дніпропетровськом і Харковом.

- Складається враження, що міська рада радше провалить Євро, аніж віддасть комплекс стадіону. Чому?

- Якби це було потрібно Димінському, то це питання я б вирішив давно. Я що не розумію, в чому різниця між ФК «Карпати» і якимсь міфічним інвестором? Ви що не бачите, що в країні корупція дійшла до такого стану, що сьогодні людина не може зробити й кроку, поки вона щось комусь не дасть. Однак, цей комплекс потрібен не Димінському, а Львову. Димінський його з собою не забере ні на той світ, ні в іншу країну. Попри все ми цю справу вирішимо, навіть через суд. Звертаюся до всіх бізнесменів, які хочуть будувати тільки готелі: не надумайте цього робити. Ніхто з цього майнового комплексу не вирве ділянку.

- Узагалі, чи потрібний Львову другий стадіон?

- Зважаючи, що часу обмаль – думаю вже не раціонально говорити про стадіон на Стрийській. Свого часу я питав Садового чи є в нього інвестор. Він сказав, що їх у нього черга стоїть. Це тільки він може сплутати інвестора з будівельниками. Зараз міській раді будувати власним коштом стадіон без футбольного клубу – це побудувати об’єкт за 120 млн. євро, який найперше не потрібний їм самим. Він казав: «Та ми все знаємо». Ну, а що таке ми? Це Засадний (директор департаменту ЛМР Євро-2012 – «24»), та інша публіка, яка прийшла до влади, і в них поняття немає, що означає будівництво такого масштабу.

- Свого часу ви уклали парі з Андрієм Садовим, що Україна не виборе право приймати Євро-2012. Чи готові ви побитися з ним знову на тему втрати або не втрати Євро?

- Я звик укладати парі з порядними людьми.

- Чи спілкуєтесь з президентами інших клубів? Що вони говорять про нинішню ситуацію у Львові щодо Євро-2012?

- Нехай свою позицію вони озвучують самі. Думаю, вона не відрізняється від моєї. Розумію владу, коли вона щось робить сама, дає приклад і цим має право пишатися. Коли влада нічого не робить і не дає зробити тим, хто хоче, тоді це нагадує анекдот про людину, яка не хоче і не може.

- Як оцінюєте підгтовку до Євро-2012 загалом?

- Такий шанс для країни може бути раз на сто років. Якщо Україна не скористається ним - це ганьба. Для того, щоб провести Євро успішно, влада на цей проект повинна зовсім по-іншому подивитися. Принаймні так, як при радянській владі готували п’ятирічку. Сьогодні потрібно створити серйозний орган на чолі з людиною, яка зможе вирішувати проблему. Однак потрібно їй дати серйозні повноваження. Потрібно у Верховній Раді створити комітет, який би контролював підготовку до Євро-2012. Але бачите, наш парламент, як завжди, у відпустці, прем’єр і президент вирішують питання власності разом із мерами міст, газові проблеми. Був час, коли політичні сили давали гарантії по Євро-2012. Проте, в жодній з виборчих програм ніхто й словом про це не обмовився.

- На вашу думку Євген Червоненко і оргкомітет не здатні з цим упоратись?

- Знаю, що Червоненко досить непогано впорався з попередньою посадою губернатора Запорізької області. Я чув багато хороших відгуків. Гадаю, відповідальність у нього є, однак не знаю чи є в нього достатньо прав.

- Чи можливе ваше повернення в політику?

- Стежу за політичними подіями, хоча зараз ставати їх активним учасником, не вважаю за потрібне. Напевно ніхто не повірить, що якщо буде можливість, то я не займусь політикою. Не виключено, що Димінський повернеться в політику, якщо будуть внесені зміни до виборчої системи і вибори відбуватимуться по мажоритарних округах.

– Тобто з тими політичними силами, які є зараз, пов’язувати своєї політичної кар’єри ви не хочете?

– Ті політичні сили, які сьогодні при владі, нехай спочатку самі розберуться чого вони хочуть.

- А яка тоді доля проекту «Еко+25»?

- Проект був не найпровальнішим. Думаю, це може підтвердити і той же Анатолій Толстоухов, і Віталій Гайдук, і Сергій Тарута. Ми набрали голоси. Те, що їх нам не дали – це питання інше.Андрій Горуна, Газета «24», www.fckarpaty.lviv.ua
< Назад
Ваше ім'я *
Ваш e-mail *
Ваша відповідь*
Введіть код, зображений на рисунку: