Віталій Кличко про свою перемогу над Самюелем Пітером:
- Я не форсировал события. Не хотел рисковать. Это оказалось правильное реш...Корисні посилання:
Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!

Украинский портАл Яндекс цитирования Rambler's Top100 Rambler's Top100

Український баскетбол об'єднався - офіційно
Олександр Волков, Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ та інші владоможці від баскетболу домовилися. Після наради представників двох донедавна ворогуючих ...

Україна - чемпіон Універсіади з футболу
Чоловіча збірна України з футболу стала чемпіоном Універсіаді у Белграді....

Суркіс: Шевченко має шанс у "Динамо" "закрити" критиків
Президент київського "Динамо" Ігор Суркіс підтвердив, що його клуб зацікавлений в поверненні форварда Андрія Шевченка....

Фотогалерея

Стадіон у Львові: бути чи не бути?

Львів через проблеми із будівництвом стадіону може втратити можливість проведення матчів Євро-2012

Як відомо, Львів після оголошення переможця тендеру на право проведення чемпіонату Європи був єдиним українським містом, у якому не було стадіону, або ж арену ще на той час не розпочали будувати. Уже давно усі змирилися з фактом, що стадіон “Україна”, на якому свої домашні поєдинки проводять львівські “Карпати” і на якому неодноразово грала національна збірна, не відповідає вимогам для проведення матчів такого рівня, як Євро-2012. Тому усім одразу після перемоги у тендері стало зрозуміло: аби Львів побачив матчі Євро-2012 тут потрібно збудувати новий стадіон.

Ще до оголошення переможця тендеру на право проведення чемпіонату Європи, депутати Львівської міськради офіційно задекларували наміри будувати новий стадіон на території біля іподрому. Проте, будівництво стадіону ще навіть не розпочалося, а серйозні проблеми уже з’явилися.
Ще задовго до проведення у Львові Інвестиційного форуму «Євро-2012: Україно, вперед!», на якому власне й представляли відомі європейські фірми проекти майбутнього стадіону, міський голова Львова Андрій Садовий з’їздив до Швейцарії, де оглянув тамтешні стадіони, котрі прийматимуть матчі чемпіонату Європи у 2008 році. Після приїзду Садового з Швейцарії прес-служба міської ради оприлюднила прес-релізи, у яких вказала фірму, що будуватиме стадіон у Львові. Вибір мера Львова пав на користь швейцарського підприємства "Marazzi". Одразу після цього Львовом почали ширитися чутки, що начебто конкурсу на визначення фірми, що будуватиме стадіон, не буде. Аргументували це тим, що для проведення цього конкурсу немає достатньо часу. Звичайно, це багатьом тоді не сподобалося, що є абсолютно логічно, адже у таких випадках обов’язково потрібно вибрати кращий проект із запропонованих різними підприємствами.

Натомість під час проведення Інвестиційного конкурсу три закордонних фірми представили проекти майбутнього євростадіону у Львові. На розсуд учасників форуму, власні концепції подали швейцарська компанія "Marazzi" (вартість проекту 350 млн євро), іспанська компанія "OHL" (вартість проекту 150 млн євро) та угорсько-швейцарська компанія "Implenia" (вартість проекту 200 млн євро).

Івану Федоренкові, що на форумі за відсутності Григорія Суркіса представляв Федерацію футболу України найбільше припав до душі проект "Marazzi". Звичайно, за цей проект майбутнього стадіону виступив й Андрій Садовий. А ось міністру спорту Віктору Коржу найбільше сподобався проект стадіону іспанської компанії «OHL». Знайшлися лобісти і в проекту "Implenia". На початку жовтня до Львова з прес-конференцією завітали екс-капітан національної збірної України, а нині тренер київського «Динамо» Олег Лужний та знаний в Україні агент ФІФА Шандор Варга, котрі заявили, що проект стадіону саме цієї компанії є найкращим.

За такої ситуації від проведення у Львові міжнародного конкурсу уже було нікуди подітися. Одразу після проведення у Львові економічного форуму спільну прес-конференцію дали усі без виключення керівники фракцій у Львівській міськраді, котрі у м’якій дипломатичній формі не погодилися з проектом ухвали Садового щодо земельної ділянки, і запропонували свою – альтернативну – ухвалу, у якій інвестор на земельну ділянку під стадіон повинен визначитися за допомогою прозорого міжнародного конкурсу. Отож, міськраді таки доведеться провести міжнародний конкурс, на якій і визначать будівника стадіону у Львові.

Проте найбільша проблема щодо будівництва стадіону буквально на рівному місці виникла трохи раніше – під час засідання сесії Львівської міськради. Наче грім серед ясного неба для міських депутатів став той факт, що свої права на володіння земельною ділянкою заявило ВАТ «Зеленбуд», тому під час засідання міської сесії 20 вересня питання земельної ділянки довелося зняти з порядку денного. 

Ситуація стала не лише незрозумілою, а взагалі загрозливою для Львова, як міста-претендента на проведення матчів чемпіонату Європи 2012 року. Як відомо, у Львові із землею величезні проблеми, тому депутати Львівської міськради серйозно розраховували (і розраховують й надалі) на цю ділянку. Адже знайти іншу ділянку під будівництво стадіону буде вкрай складно.

Саме тому 25 жовтня під час засідання сесії Львівської міськради 76 депутатів проголосували за рішення виділення земельної ділянки площею 25 га на вул. Стрийській-Кільцевій у Львові для будівництва спортивного комплексу (стадіону і обслуговуючої інфраструктури) до Євро-2012. Згідно цього рішення, управлінню капітального будівництва Департаменту житлового господарства та інфраструктури згадану земельну ділянку буде надано у постійне користування для майбутнього будівництва стадіону.

Але Володимир Муштук заявив під час спілкування із журналістами, що не знає, за що насправді проголосували депутати, оскільки у проголосованій ухвалі компанія "Зеленбуд" не згадана взагалі. Він повідомив, що після з’ясування усіх нюансів, ймовірно, звертатиметься до суду. Проект цієї ухвали й справді був далеким від ідеалу, адже там не враховано жодних інтересів ВАТ «Зеленбуд». Під час наступної сесії, що відбулася 15 листопада, депутати знову повернулися до цього питання. На сесії нарешті виступив Юрій Муштук, котрий заявив, що готовий із наявних у фірми 50 га землі надати 25 на будівництво стадіону. Проте секретар Львівської міськради Володимир Квурт заявив, що представники ВАТ «Зеленбуд» ще досі не надали усіх відповідних документів на право користування земельною ділянкою. У разі ж, якщо такі документи врешті знайдуться, то Львівська міськрада шукатиме можливості надання ВАТ «Зеленбуд» альтернативної ділянки. Так, принаймні, запевнив пан Квурт. А питання із земельною ділянкою на вул. Стрийській-Кільцевій знову перенесли, і його розглядатимуть на наступній сесії Львівської міської ради аж 29 листопада. До цього часу керівники фракцій повинні підготувати пропозиції у цьому питанні і винести їх на розгляд депутатів.

Знаючи, скільки судові органи (а український суд, як відомо, «найгуманніший суд у світі») можуть вирішувати цю проблему, найреальнішою у цьому безладі виглядає ситуація, при якій стадіон розпочнуть будувати без рішення судів, адже, як відомо, стадіон повинні збудувати за міжнародними нормами максимум до завершення весни 2010 року, тобто за два роки до старту Євро-2012. За таких умов будівництво повинні розпочати не пізніше весни наступного року. Така катавасія зі стадіоном, до речі, відбувається під тиском того, що у разі виникнення у Львові проблем, матчі Євро-2012 можуть у себе прийняти інші міста. Масла у вогонь підлив секретар ЛОО СДПУ(О) Ігор Шурма, який нині працює заступником міського голови Харкова. На прес-конференції, що він провів 7-го листопада у Львові, Шурма доволі прямо сказав, що на відміну від Львова, у Харкові підготовка до чемпіонату Європи відбувається значно потужнішими темпами. До речі, за результатами соцопитування, майже чверть львів’ян боїться, що у Львова можуть відібрати матчі чемпіонату Європи.

 Отож, нашим владоможцям, аби не втратити унікальний для міста шанс потрібно у стислі терміни нарешті вирішити питання зі стадіоном, адже загроза втрати містом проведення у себе другого за величиною футбольного форуму з кожним днем набуває все реальніших обрисів.


Денис Максименко, для JeySport
< Назад
 
lemтут можна дивитися онлайн, як будують стадіон у Львові - http://stadion.lviv.ua
Ваше ім'я *
Ваш e-mail *
Ваша відповідь*
Введіть код, зображений на рисунку: