Віталій Кличко про свою перемогу над Самюелем Пітером:
- Я не форсировал события. Не хотел рисковать. Это оказалось правильное реш...Корисні посилання:
Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!

Украинский портАл Яндекс цитирования Rambler's Top100 Rambler's Top100

Український баскетбол об'єднався - офіційно
Олександр Волков, Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ та інші владоможці від баскетболу домовилися. Після наради представників двох донедавна ворогуючих ...

Україна - чемпіон Універсіади з футболу
Чоловіча збірна України з футболу стала чемпіоном Універсіаді у Белграді....

Суркіс: Шевченко має шанс у "Динамо" "закрити" критиків
Президент київського "Динамо" Ігор Суркіс підтвердив, що його клуб зацікавлений в поверненні форварда Андрія Шевченка....

Фотогалерея

ЄВРОстадіон у Львові: більше слів, ніж діла

 
 
Чому гальмується процес будівництва стадіону у Львові до Євро-2012?
 
Уже минуло дев’ять місяців з часу оголошення переможця у тендері на проведення Євро-2012, а у Львові ще досі не розпочали будівництво головної спортивної арени, без якої місто не зможе прийняти у себе бодай одного поєдинку цього грандіозного футбольного форуму. Попри обіцянки місцевої влади, досі навіть не визначено підприємства, що будуватиме спортивну арену. З кожним днем ситуація з будівництвом стадіону виглядає все заплутанішою, а з тим проведення матчів Євр0-2012 у Львові опиняється під усе більшою загрозою.
 
Нагадаємо, що одразу після оголошення переможця тендеру чільники міської ради пообіцяли, що фірму, котра будуватиме стадіон ми взнаємо не пізніше кінця осені. Аби арену уже розпочали будувати на початку весни. Влітку минулого року міський голова Львова Андрій Садовий побував у Швейцарії, де йому дуже сподобалися проекти місцевої компанії «Marazzi». Одразу по його приїзду прес-служба Львівської міськради розіслала прес-реліз, у якому було сказано, що конкурсу на визначення будівника не буде, і що арену будуватиме «Marazzi». Міські депутати одразу забили на сполох, і добилися того, що конкурс таки відбудеться. Після Інвестиційного форуму начебто визначилися три потенційні проектанти майбутньої арени: швейцарська компанія "Marazzi" (вартість проекту 350 млн євро), іспанська компанія "OHL" (вартість проекту 150 млн євро) та угорсько-швейцарська компанія "Implenia" (вартість проекту 200 млн євро). Справа тягнулася аж до грудня, поки у день Святого Миколая не оголосили, що претендентів залишилося двоє: австрійська компанія "Alpine BAU GmbH" та швейцарська "Implenia Global Solution LTS". І коли, здавалося б, будівника повинні визначити з дня на день, постійно знаходилися причини, через які ця знаменна для Львова подія відкладалася: то фірми-претенденти занесли не весь перелік документів, то вони не надали фінансових гарантій і т.д. В результаті до Нового Року будівника так і не визначили, адже розбіжностей у поглядах є більше, ніж у цій ситуації потрібно.
 
І, незважаючи на те, що справа хоча й черепашачими кроками, але, здавалося б, іде до свого логічного завершення з визначенням будівника, з часом з’являється усе більше неймовірних варіантів стадіонних варіантів. Наприклад, депутат Львівської міськради від УНП Володимир Гірняк взагалі заявив, що Львів може обійтися без іноземного інвестора, збудувавши стадіон власними силами. І взагалі, ті проекти, що їх представили претенденти, за його словами, не витримують жодної критики. Не виключено, що за цими висловлюваннями пана Гірняка та й інших його колег по фракції криється банальне лобіювання інтересів одного з вітчизняних інвесторів. А буквально сьогодні з’явилася інформація про те, що до Львова завітає китайська делегація, яка запропонує свої послуги в тому числі й у будівництві стадіону. Проте найбільше шокував своєю заявою минулого тижня губернатор Львівщини Петро Олійник, котрий заявив, що у нього відбулася нещодавно розмова з відомим українським мільярдером Ігорем Коломойським, котрий готовий безкоштовно надати проект такого ж стадіону, що будується у Дніпропетровську. У разі, звичайно, якщо місто саме не дасть собі раду з будівництвом стадіону. На що Андрій Садовий відразу відкоментував, що Львів заслуговує на свій власний проект стадіону а не запозичений з іншого міста. Мер Львова послався на норми ФІФА, згідно яких проектну документацію потрібно здати не пізніше 1-го червня цього року, отже час іще є. Проте ми усі добре пам’ятаємо, що за попереднім планом піврічної давнини 1-го червня цього року стадіон уже повинен був будуватися. Наразі немає навіть затвердженого проекту.
 
 
Взагалі ж заява Олійника, яка прозвучала начебто як «запасний варіант» не може, звичайно ж, не тиснути на міську владу. Адже у разі мінімальної затримки або ж підозри на те, що процес оформлення проектної документації може вчасно не завершитися, узяти ситуацію у свої руки можуть представники виконавчої гілки влади найвищих державних інстанцій. Це прекрасно розуміють як міська адміністративна влада, так і львівські депутати. При такому розвитку подій вони втрачають принаймні у двох аспектах. По-перше, контроль над будівництвом стадіону. А по-друге, що не менш важливо, авторитет в очах громадськості, адже неспроможність вирішити таке, здавалося б, не надскладне завдання взагалі ставить під сумнів будь-яку дієздатність місцевої влади. Але кому захочеться ганьбитися в очах мільйонів?
 
Саме тому і не тільки тому міській владі потрібно якомога швидше оголосити переможця у конкурсі, аби встигнути розпочати роботи з будівництва стадіону не пізніше початку червня. А ще кращі – у травні. Часу залишилося обмаль. В іншому випадку стадіонне питання може перейти під опіку державних органів влади. Якщо Львів взагалі не втратить шансу на проведення матчів чемпіонату Європи. А обриси такої сумної перспективи дедалі стають усе чіткішими.
 
      

Антон Світличний, JeySport . Фото – www.utro.ru
< Назад
Ваше ім'я *
Ваш e-mail *
Ваша відповідь*
Введіть код, зображений на рисунку: