Віталій Кличко про свою перемогу над Самюелем Пітером:
- Я не форсировал события. Не хотел рисковать. Это оказалось правильное реш...Корисні посилання:
Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!

Украинский портАл Яндекс цитирования Rambler's Top100 Rambler's Top100

Український баскетбол об'єднався - офіційно
Олександр Волков, Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ та інші владоможці від баскетболу домовилися. Після наради представників двох донедавна ворогуючих ...

Україна - чемпіон Універсіади з футболу
Чоловіча збірна України з футболу стала чемпіоном Універсіаді у Белграді....

Суркіс: Шевченко має шанс у "Динамо" "закрити" критиків
Президент київського "Динамо" Ігор Суркіс підтвердив, що його клуб зацікавлений в поверненні форварда Андрія Шевченка....

Фотогалерея

Громадськість констатує: Львів втрачає шанс приймати Євро-2012

 
 
Ситуація із підготовкою Львова до проведення у місті матчів Чемпіонату Європи з футболу 2012 року є архікритичною, а її терміни фактично зірвані. Принаймні саме такими є основні тези сьогоднішнього круглого столу «Правда про підготовку Львова до Євро-2012», який пройшов у палаці Потоцьких за участю представників міської та обласної влади, депутатів ЛМР та громадськості міста. Круглий стіл пройшов з ініціативи Громадського форуму Львова та Асоціації роботодавців Львівщини.
 
Основна дискусія розгорнулася навколо визначення причин та винуватців критичної ситуації із будівництвом стадіону до Євро-2012. Як заявили учасники круглого столу, ситуація із будівництвом стадіону для проведення матчів Євро-2012 досі залишається невизначеною, натомість до 10 червня має закінчитись проектування майбутнього стадіону та розпочатися його реальне будівництво. Крім цього досі невідомим залишається інвестор із будівництва стадіону до Євро-2012, якого міський голова Львова Андрій Садовий обіцяв назвати ще до кінця давно минулого 2007 року.
 
Відтак депутат Львівської міської ради Володимир Гірняк зазначив, що ситуація із підготовкою до Євро-2012, а зокрема із будівництвом стадіону, є архікритичною. Натомість він запевнив, що інвестиційна спроможність учасників конкурсу із будівництва стадіону є доволі сумнівною, оскільки досі жоден з учасників не подав конкурсній комісії фінансових гарантій на 100 мільйонів євро, бізнес-план та містобудівне обґрунтування забудови території довкола ще не збудованого стадіону, яку, за попередніми пропозиціями виконкому, мають віддати інвесторові з будівництва стадіону.
 
Не додають оптимізму, за словами Володимира Гірняка, і умови (наразі проектних) договорів, які пропонуватимуть підписати потенційному інвесторові. Йдеться, власне, про генеральний договір про спільну діяльність із метою розвитку території у розмірі 25 га та договору на виконання проектних робіт. «Після того, як з ’ явилися проекти цих договорів, ми все більше хвилюємося і переживаємо», – зазначив депутат.
 
За його словами, у проекті договору про виконання проектних робіт міській раді пропонується укласти договір підряду на будівництво стадіону у випадку, коли не буде знайдено інвестора. «Згідно з договором, замовних, тобто Управління капітального будівництва, зобов ’ язується забезпечити оплату робіт. У випадку неукладення інвестиційного договору оплату буде здійснювати замовник, тобто Львівська міська рада», – зазначив депутат.
 
Ще один пункт проектів договорів, який насторожує депутата, – сторони залишають за собою право на дострокове розірвання даної угоди з мотивів «зміни економічної ситуації в країні, неперспективності та недоцільності реалізації даного проекту».
 
Натомість присутній під час круглого столу директор департаменту міської ради з підготовки до Євро-2012 Олег Засадний не зумів вичерпно прокоментувати заяви Володимира Гірняка щодо критичності підготовки до Євро-2012 та непрозорості довкола визначення інвестора із будівництва стадіону. Спромігся пан Засадний лише на загальні фрази про те, що підготовка до чемпіонату вже триває, просто громадськість її не помічає.
 
Олег Засадний виявився єдиним представником міської влади, який згодився взяти участь у круглому столі. Натомість міський голова Львова Андрій Садовий, як і голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник, проігнорували запрошення взяти участь у круглому столі і дати вичерпні відповіді на проблемні питання та закиди.
 
Натомість, як повідомив Володимир Гірняк, серед депутатів Львівської міської ради визріває рішення щодо скликання позачергового пленарного засідання сесії ЛМР, на якому депутати вимагатимуть звіту міського голови Андрія Садового та директора департаменту з підготовки до Євро-2012 Олега Засадного про підготовку до чемпіонату.
 
Коментують
 
Володимир Гірняк, депутат ЛМР, фракція УНП: «Керівництво міста повинно визнати свою помилку і рухатися в альтернативному напрямку»
 
«Зараз у фракціях Львівської міської ради обговорюється можливість проведення позачергової сесії ЛМР з приводу зриву термінів підготовки до чемпіонату Європи з футболу. Депутати сподіваються заслухати звіти міського голови і директора департаменту з підготовки до Євро-2012.
 
Із сьогоднішнього круглого столу стало зрозуміло, що ситуація із підготовкою до Євро-2012 є архікритичною, тому що місто не має з ким укладати інвестиційну угоду. Місто готове укласти договір на підряд на проект будівництва стадіону. Тобто, якщо не буде інвестора, місто буде платити кошти із власної кишені. Але інвестора на сьогодні немає.
 
У нас є будівельна структура, яка буде будувати стадіон, але немає інвестора. У даному випадку керівництво міста повинно визнати, що вся робота, яка була проведена, рухалась не в тому напрямку, визнати свою помилку і, все ж таки, спробувати рухатися в альтернативному напрямку. Тому що інакше місто може втратити шанс приймати Євро-2012. Щоб цього не сталося, треба всім об’єднатися, повернути питання в іншу сторону і зробити так, щоб Євро у Львові відбулося.
 
Зараз непокоїть те, що на сьогодні взагалі не йдеться про підписання інвестиційної угоди. Нам просто пропонують підписати дві угоди – генеральний договір про спільну діяльність із метою розвитку території у розмірі 25 га та договір на виконання проектних робіт. Проекти цих договорів змушують нас все більше хвилюватися.
 
Ключове питання для Львова – не те, хто буде будувати стадіон, а хто буде інвестором. Якщо інвестиційної угоди не буде підписано, а я так бачу, що у лютому її не підпишуть, ми повинні шукати альтернативні варіанти. Можливо, пошукати українських інвесторів, можливо, місцевих».
  
Лев Захарчишин, заступник голови облради: «Сьогоднішня дискусія довела, що є певні проблеми довкола підготовки до Євро-2012»
 
«Перша і ключова проблема підготовки Львова до Євро-2012 – це абсолютна непублічність, закритість і, я би сказав, певне інтриганство в цьому процесі. Тому що є багато чуток довкола цього питання.
 
З одного боку, ми маємо шалене бажання громади Львова, Галичини, щоб цей чемпіонат у нас відбувся, а з другого боку, абсолютну відсутність інформації і конкретики навколо підготовки до Євро-2012. Сьогоднішня дискусія це підтверджує. У мене пропозиція до міської ради – знайдіть спосіб, як нам, простим громадянам, просто, зрозуміло і конкретно пояснити календарний графік підготовки до Чемпіонату Європи. Я думаю, що якщо цей графік буде висіти на фасаді міської ради до 2012 року, то він цей фасад тільки прикрасить.
 
Я не знаю, чи зривається графік підготовки до Євро-2012. Одні колеги з міської ради кажуть, що все нормально, до червня має бути проект і ми йдемо по графіку. Я їм вірю. Але інші колеги кажуть, що нічого немає, і я їм також вірю, бо я звик довіряти людям. Але я не вперше чую деморалізуючі чутки про те, що Харків готовий перейняти від Львова Євро-2012.
 
Я досі вірю, що матчі Євро-2012 будуть проведені у Львові, але сьогоднішня дискусія довела, що певні проблеми довкола підготовки до Євро-2012 є».
  
Василь Павлюк, голова фракції ВО «Свобода» у ЛМР: «Маємо втрутитися в ситуацію із підготовкою до Євро-2012, тому що все робиться закрито»
 
«Коли ми побачили, як ведеться підготовка до Євро-2012, то наша фракція, а також фракції ПОРА та УНП, зробили заяву з приводу підготовки Львова до Євро-2012, і ця заява є принципова. Тому що якщо ми в найкоротший термін не приведемо ситуацію довкола підготовки до Євро в порядок, то Львів загубить шанс на проведення Євро-2012. Чемпіонат буде проводитись не у Львові, а в Одесі чи Харкові.
 
Ми маємо втрутитися в ситуацію із підготовкою до Євро-2012. Тому що все, що робиться – ви бачите самі як воно робиться…все робиться закрито і всю інформацію про підготовку до Євро-2012 ми витягуємо фактично по одному слову. Ми не один раз ініціювали, щоб чільники, які відповідають за підготовку Львова до Євро-2012, звітували про свою роботу. Але ніхто нічого не хоче звітувати. На сьогодні виконавча влада на чолі з Садовим не може зрозуміти, що не вони одні живуть у Львові.
 
Ми чекаємо завтрашнього дня. Завтра має відбутися конкурс на будівництво стадіону до Євро-2012. Після оголошення результатів конкурсу виникне дуже багато питань. Якщо ми не отримаємо на них однозначної відповіді, то ми будемо ініціювати позачергове засідання Львівської міської ради. Тому що, якщо, все ж таки, хтось робить усе можливе, аби у Львові Євро-2012 не проходило, то він має відповідати за це перед громадою Львова. Якщо ж у Львова таки заберуть матчі Євро-2012, то це буде великий мінус, це, фактично, перетворить Львів на таке провінційне місто, що про це страшно подумати. Ми цього допустити не можемо і не допустимо.
 
Із цього приводу ми будемо робити звернення до громадськості міста, до президента та прем’єр-міністра України. Ми зробимо дуже великий «шухер» на сесії, тому що всі ці забавки з аукціонами та визначенням інвестора – все це котові під хвіст. Вони бавляться між собою і говорять про прозорість, але яка тут прозорість?».

www.portal.lviv.ua
< Назад
 
Одесситну зачем галицайским селянам нужен Евро? вы же способны только за межу на которой груша растёт драться до смерти с соседом. красивый европейский город,который вам подарил Сталин изгнав поляков,- вы превратили в забитое немытое полуразрушенное вонючее село. слава богу есть прекрасная Одесса,где есть всё для качественной подготовки к Евро. в том числе есть инвесторы, есть желание горожан, и есть предпринимательская жилка властей и местных бизнесменов.
Ваше ім'я *
Ваш e-mail *
Ваша відповідь*
Введіть код, зображений на рисунку: