Віталій Кличко про свою перемогу над Самюелем Пітером:
- Я не форсировал события. Не хотел рисковать. Это оказалось правильное реш...Корисні посилання:
Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!

Украинский портАл Яндекс цитирования Rambler's Top100 Rambler's Top100

Український баскетбол об'єднався - офіційно
Олександр Волков, Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ та інші владоможці від баскетболу домовилися. Після наради представників двох донедавна ворогуючих ...

Україна - чемпіон Універсіади з футболу
Чоловіча збірна України з футболу стала чемпіоном Універсіаді у Белграді....

Суркіс: Шевченко має шанс у "Динамо" "закрити" критиків
Президент київського "Динамо" Ігор Суркіс підтвердив, що його клуб зацікавлений в поверненні форварда Андрія Шевченка....

Фотогалерея

Великий єврокомбінаторКонсорціум "Імпленіа-Аксон" оскаржив результати конкурсу на побудову стадіону до "Євро - 2012" в прокуратуру.

Віднедавна показна радість львівської міської влади щодо нібито остаточного визначення переможця конкурсу на побудову ста­діону у Львові щораз більше нагадує фальшивий жіночий оргазм: вдавані крики захоплення і внутрішнє розуміння того, що ця фальш потрібна саме для нерозумного "піпла", який в іншому випадку може просто не зрозуміти, як йому зараз добре.

Запитаємо прямо: чи є нині у Львові інвестор, готовий профінансувати будівництво стадіону і навколостадіонної інфраструктури?

Відповімо чесно: інвестора сьогодні у Львові нема. Наступне запитання: чи є нині у Львові виконавець забудівельних робіт, який готовий за гроші інвестора (якого нема), збудувати у Львові стадіон й навколостадіонну інфраструктуру? В очі дивитися! То він є? "Аякже! - В один голос скажуть мер Садовий і керівник євро-департаменту з цікавим прізвищем Засадний. - Он вони в куточку стоять".

І справді, там ми зможемо побачити представників австрійської компанії "ALPINE BAU GMBH", яка нібито виборола право будівництва стадіону у Львові до "Євро-2012".

Головний менеджер компанії "ALPINE BAU GMBH" Роман Естербауер, повідомив, що невдовзі компанія "ALPINE BAU GMBH" відкриє навіть своє представництво у Львові, залучивши українських працівників.

"Ми й у майбутньому хотіли б працювати у цьому регіоні. Якщо пройтися частиною старого міста, то можна знайти багато подібних речей таких, як в Австрії", - ностальгійно наголосив головний менеджер компанії "ALPINE BAU GMBH".

А тепер пауза... Грає туш! Як поінформував "Ратушу" керівник ВАТ "Зеленбуд" Володимир Муштук, у вівторок, 12 лютого, юристи міської ради ТАК І НЕ ЗМОГЛИ надати Господарському суду документи, які б підтверджували, що ділянка, відведена під будівництво стадіону, належить міській раді, а не ВАТ "Зеленбуд". Суд перенесено на

28 лютого. А зараз австрійці вже, напевно, починають малювати проект прекрасного євростадіону до "Євро - 2012" на ділянці у 25 гектарів, яка міській владі наразі НЕ НАЛЕЖИТЬ. Це раз.

Далі - два. Як поінформували джерела "Ратуші" у Львівській обласній прокуратурі, на ім'я обласного прокурора Олексія Баганця у цей вівторок надійшла скарга від швейцарсько-німецького консорціуму "ІмпленіаАксон", який програв конкурс австрійській "ALPINE BAU GMBH".

У ній підприємці оскаржують дії конкурсної комісії для визначення переможця конкурсу щодо відбору учасника інвестиційного договору на забудову території на вул. Стрийській - вул.Кільцевій у рамках підготовки Львова до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. І, зокрема, зазначають:

"30 листопада 2007 року Рішенням Львівської міської ради №1080 було затверджено умови конкурсу щодо вибору учасника інвестиційного договору на забудову території на вул. Стрийській - вул.Кільцевій в рамках підготовки міста Львова до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. 18 грудня 2007 року швейцарсько-німецька компанія АХОN/ Іmplenia Global Solution LTD, представником якої в Україні є "Данапро", подала всі документи, зазначені в п. 6 Рішення Львівської міської ради № 1080.

19 грудня 2007 року відбулося публічне розкриття конкурсних пропозицій. Під час розгляду пропозицій конкурсна комісія отримувала роз'яснення положень поданих документів.

Відповідно до п. 8.4. Рішення Львівської міської ради №1080, компанія Іmplenia Global Solution LTD була допущена до Конкурсу. І згідно з п. 9.4. Рішення Львівської міської ради №1080 комісія мала визначити найкращу пропозицію конкурсу шляхом прийняття "рішення відкритим голосуванням простою більшістю від загальної кількості членів комісії".

Але, всупереч даному Рішенню, конкурсна комісія вимагала від учасників нові пояснення, документи і додаткових дій. Компанія Іmplenia Global Solution LTD всі вимоги виконувала.

Але про причини цих вимог комісія не повідомляла, хоча в інтерв'ю засобам масової інформації надавали суперечливу і неоднозначну інформацію, яка не відповідає дійсності. 6 лютого 2008 року на офіційному Веб-порталі Львівської міської ради з'явилося повідомлення про те, що "Львів обрав компанію, яка будуватиме стадіон Євро-2012".

І лише 8 лютого 2008 року, Засадний - секретар комісії - повідомив про завершення конкурсу". Дурниця вийшла, чи не так, панове? Піарники поспішили і трохи підвели господаря. Але не переймаймось дрібницями, як казав самозванець-гросмейстер у Нью-Васюках: "А як по-вашому ходить кінь?" і "Контора пише"!

"Отже, - стверджують скаржники, - дії Конкурсної комісії для вибору учасника інвестиційного договору є незаконними і такими, що порушують права компанії Іmplenia Global LTD, адже конкурс проведено з порушенням норм чинного законодавства України, зокрема, положень Постанови Кабінету Міністрів України № 2137 від 25 листопада 1999 р. "Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів", та Рішення Львівської міської ради № 1080 від 30 листопада 2007 р".

Саме тому оскаржувачі просять прокуратуру: об'єктивно, всебічно і вчасно перевірити факти, що свідчать про порушення законодавства України і ... внести протест на рішення конкурсної комісії про визначення переможця конкурсу".

Яка хитра штука вийшла: на пошук визначення інвестора в Києві дали 7 днів, а його нема, реальної ділянки під забудову де юре нема, а якщо прокурор опротестує рішення комісії (а підстави є), то й підрядника забудови не буде.

То з чим ми під барабанний бій підійшли до Євро - 2012? Навіщо було дурити пана Васюника, що все в ажурі?! І хай пробачать мені патріоти, та все ж, відкинувши всі розмови про хронічну безпорадність і невміння міського голови, більше схиляюсь до думки, ЩО ТАК І БУЛО ЗАДУМАНО.

Прокрутімо колесо львівської історії назад, згадаймо і проаналізуймо факти. Фотографії з Андрієм Садовим, який радісно підскакує, дізнавшись, що Євро - 2012 буде й у Львові, обійшли всі ЗМІ. Згодом пан Андрій постійно підтримував контакти саме з благословенною в переказах Австрією, одного разу поїхавши туди переймати євро-досвід саме в той момент, коли до Львова прибув на відзначення річниці операції "Вісла" сам Президент Віктор Ющенко.

На несміливі натяки, що пора б уже щось і робити, мер лише надував щічки і впевнено казав щось на кшталт: "Захід нам допоможе!" Депутатам здавалося, що десь вони вже чули цю фразу, але постать колишнього керманича такої поважної структури, як Інститут розвитку міста, викликала довіру.

Згодом депутати, трохи покомизившись для годиться, навіть дали згоду на створення "Департаменту по підготовці до Євро - 2012" і збільшення штату чиновників. Не пройшло і кілька місяців, як на світ божий сплили об'єкти, котрі міський голова пропонував вилучити і залучити до обслуговування євро-чемпіонату. Серед останніх не було хіба що собору Святого Юра...

Він не особливо переймався, що багато з них мають власників, інші - в судових спорах і, якщо почати на них якісь будови, то це призведе до судової тяганини і, як наслідок, - до зриву термінів підготовки до Євро.

Коли частина депутатів почали вимагати у мера негайно розпочати підготовку до Євро, оголосивши міжнародний конкурс, останній або відмовчувався, або документи виявлялися "неготовими до сесії через халатність чиновників". Тоді по Львову наклепники поширили чутку, що чемпіонат "здали" Харкову за 100 000 000 євро. Коли пліткарі називали цифру 50 мільйонів, то їх опоненти відповідали, що ця смішна сума "не може врятувати гіганта думки і батька львівської демократії". Великою несподіванкою стала для обранців новина, що Андрій Садовий прагне зробити підрядником будівельних робіт до Євро - 2012 Управління капітального будівництва Львівської міської ради (у повітрі залунали вирази "зрада" і "відкат"). Серед досягнень останнього вкарбувалася в історію хіба що втоплена в бетон бруківка на площі Ринок.

Кілька разів пан Садовий обіцяв от-от назвати ім'я таємничого інвестора, постійно переносячи терміни оголошення імені останнього. Завжди для цього знаходилися поважні причини: в грудні - наш новий рік, потім - європейський новий рік. За якийсь час меру почали радити, що треба було б вирішити спірне питання з ВАТ "Зеленбуд", у якого вилучають ділянку, але Садовий навіть не зустрівся з керівником цієї структури п. Муштуком, хоча, за словами останнього, знав про цю спірну ділянку ще з часів своєї діяльності у сумнозвісних "Галицьких інвестиціях".

Врешті, коли міського голову разом із п. Засадним викликали до Києва і натякнули, що в разі продовження прихованого саботування "їм дадуть парабелум" - забили радісні тамтами зрощених "Самопоміччю" піарників, і на світ з'явилось рішення про перемогу в конкурсі австрійців.

"Угоду на проектування стадіону й генеральну угоду на будівництво буде з ними підписано невдовзі, а інвестиційну - після завершення проектування стадіону", - запевнив ЗМІ заступник мера пан Олег Синютка, чим ще раз підтвердив, що жодних угод наразі нема. Водночас Олег Синютка відмовився говорити про те, чи буде міська влада Львова продавати право оренди на територію навколо стадіону і жодного разу не назвав австрійців "інвесторами". Почали ширитись чутки, що, в разі відсутності коштів, місто будуватиме стадіон за гроші, випрошені "з міліціонерів і студентів".

Цікаво, що учасників конкурсу було аж... два, тоді як на будівництво стадіону в Варшаві було подано більше 15 заявок. От в чому б орієнтуватися на Польщу, самопомічний Ви наш...Хоча не покидає відчуття, що й двох організаторів шоу було забагато. Пам'ятаєте, як казав в "Золотому теляті" великий комбінатор Остап Сулейман Бендер Марія Бей: "Боронь Боже ви пустите в наші "Рога і копита" ще хоч одного рогоносця"! Можливий, звичайно, варіант, коли на сесії 14 лютого пан Садовий витягне з кущів якогось нового інвестора (скажімо, з Донецька), але це вже буде надто відкрита гра на своєму полі, але за чужими правилами.

У коментарі ЗІКу уповноважений представник гіпотетично переможеного міською владою міжнародного консорціуму "Імпленіа" Ростислав Штинь привідкрив завісу цього конкурсу: "Досі жоден потенційний інвестор не має гарантій щодо будівництва стадіону у Львові. Судіть самі, на одному із завершальних етапів переговорів стало ясно, що міська влада хоче підписати з потенційним партнером не один, а три поетапні договори. Причому на першому етапі, ще до підписання інвестиційного договору, треба зробити проект, який коштує до 15 мільйонів євро. Звичайно, інвестору потрібні гарантії. Ми також врахували і те, що земля, яку виставили під цей проект, є спірною".

Він висловив здивування з того приводу, що міська влада не спромоглася продемонструвати громадськості проект "Імпленії": "Важко зрозуміти стиль поведінки міської влади: на двох презентаціях Андрія Садового не було, а на третій він поводив себе досить незрозуміло".

Львів уже в цейтноті: проект має бути готовий до червня цього року, а за два роки мав би стояти стадіон. Поки що всім задоволений лише пан Засадний, який постійно торочить про інспекторів УЄФА, які теж "усім задоволені". Не хотілося б, його розчаровувати, але інспекторам УЄФА БАЙДУЖЕ, як у нас ідуть справи. І не виключено, що за півроку з їх уст злетить: "Нам дуже шкода, що так вийшло, але..." Наш краянин пан Шурма в ефірі висловив упевненість, що один із матчів проходитиме у них, у Харкові (тобто його заберуть зі Львова). То й не дивно, коли хтось зметикує: "А чи варто заради одного матчу так напружуватись, коли можна отримати все й відразу"?

Наразі в голові чомусь постійно лунає бендерівське: "Засідання триває, панове присяжні засідателі!" Цю фразу великий комбінатор завжди зрікав під час втілення якоїсь чергової великої афери...

Микола Савельєв, "Ратуша", для www.champion.com.ua


Після виходу статті на Чемпіоні департамент львівської міської ради з Євро-2012 поширив спростування, в якому наголошується, що "Implenia" не опротестовуватиме рішення конкурсної комісії і заявляє, що своїх представників у Львові компанія не має.

Наводимо текст повністю:

Компанія "Implenia" поважає рішення конкурсної комісії на користь австрійської компанії "Alpine" та не опротестовуватиме його - про це йдеться в офіційному листі Директора з виробничих питань "Implenia" Роланда Фіша, який надійшов 21 лютого на ім'я директора департаменту "ЄВРО 2012" Львівської міської ради Олега Засадного.

"Ми отримали багато задоволення під час цього проекту і переконані, що ми мали добрий проект. Але "Implenia" поважає Ваше рішення на користь "Alpine" і ми не маємо наміру опротестовувати його. Часу для проектування та спорудження не багато і ми не зацікавлені у затриманні процесу", - стверджує Роланд Фіш.

Водночас у листі один з керівників "Implenia" спростував інформацію про наявність представників компанії у Львові: "Ми знаємо пана Ростислава Штиня, але він не є працівником чи представником компанії "Implenia". Пан Штинь і ми працювали спільно на першому етапі львівського конкурсу і лише під час цього проекту. Він не може використовувати ім'я "Implenia" для власних інтересів та цілей".

Роланд Фіш також побажав Львову грандіозного проведення матчів європейської першості у 2012 році.

Нагадаємо раніше у ЗМІ з'явилась інформація про те, що львівський бізнесмен Ростислав Штинь, який представився уповноваженим представником компанії "Implenia" - одного з учасників конкурсу на будівництво стадіону у Львові, заявив про наміри "Implenia" опротестувати рішення конкурсної комісії на користь австрійської компанії "Alpine Bau GMBH".

< Назад
Ваше ім'я *
Ваш e-mail *
Ваша відповідь*
Введіть код, зображений на рисунку: