Олександр Волков, Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ та інші владоможці від баскетболу домовилися. Після наради представників двох донедавна ворогуючих ...

Чоловіча збірна України з футболу стала чемпіоном Універсіаді у Белграді....

Суркіс: Шевченко має шанс у "Динамо" "закрити" критиків
Президент київського "Динамо" Ігор Суркіс підтвердив, що його клуб зацікавлений в поверненні форварда Андрія Шевченка....

Фотогалерея

Баскетбол. Нищівна поразка "Політехніки" у Сумах

Баскетболісти “Політехніки-Галичини” у день народження свого наставника Валентина Вороніна поступилися “Сумихімпрому” з різницею у 25 пунктів. Попри підсумкову переконливу перевагу сумчан, гру “студенти” розпочали вдало.
 “Політехи” впродовж двох стартових хвилин протистояння вийшли вперед – 3:0. Однак скоро господарі оговталися і знайшли протидію атакувальним потугам суперників. Традиційно головними дійовими персонажами у грі “Сумихімпрому” були брати Кривичі. У другій чверті, завдяки влучним кидкам Володимира Гуртового та Дмитра Кузьміна, галичани скоротили відставання. А після триочкового кидка Олексія Лобанова рахунок став 34:33 на користь господарів. Сумчанам перед великою перервою не вдалося суттєво збільшити перевагу, на відпочинок команди пішли за рахунку 44:41. У третій чверті за справу знову взялися брати Кривичі: Ростислав та Ігор продемонстрували феноменальну фізичну та технічну підготовку. У відповідь “політехи” часто помилялися при виконанні кидків та під час боротьбі поблизу власного щита. Втім шансу на перемогу “студенти” не втрачали аж до фінального відрізку гри. Третя чверть завершилася за рахунку 70:63 на користь “Сумихімпрому”. Але впродовж завершальної десятихвилинки сумчани влаштували справжній штурм редутів галичан. Те, що через п’ять персональних фолів “Політехніка-Галичина” залишилася без свого лідера – Володимира Голубєва – полегшило їм завдання. Ривок у дев’ять очок в середині чверті дозволив господарям майданчику вирватися вперед на безпечну відстань – 89:69. Згодом вони навіть збільшили відрив до 25 пунктів.

“Так сталося, що в останній чверті повністю розладналася гра – і в нападі, і в захисті, – каже наставник “Політехніки-Галичини” Валентин Воронін. – З’ясую чому. На жаль, один із лідерів – Голубєв – виглядав дуже непереконливо. Нічого не зробив, набрав п`ять фолів і сів на лаву. Він мав травму, тому у нього зараз важкий період. А те, що отримали трішки по голові – це завжди корисно. Тому що без цих струсів починаєш поступово звикати, втрачати концентрацію. Перш за все це стосується учбово-тренувального процесу. На помилках треба вчитися. Бажано б на чужих, але на чужих так не “доходить”, як на своїх. Плюс трошки вплинув ще один чинник: я не кажу, що суддівство було тенденційним, але кілька моментів... Наприклад, епізод у кінці зустрічі – що, гравець (ідеться про Аннєкова), сам собі ніс зламав?! Це ж дурість! Плюс за це він отримав технічний фол. Нехай мені пояснять! Хоча загалом суддівство як суддівство. Але я не маю ніяких претензій: команда-суперник була сьогодні сильнішою. Головне, в чому вона була сильнішою, – в бажанні перемогти. Цього виявилося достатньо. А успіх на стороні сильніших духом людей”.

“Граючи у Львові, ми допустилися багатьох помилок, вони нас і підвели. Протягом того матчу ми мали 6-8 очок переваги, але наприкінці суперник зробив ривок – і ми програли, – каже наставник “Сумихімпрому” Рімантас Ендріяйтіс. – Залишився неприємний осад на душі, тому ми хотіли зробити серйозний, “чоловічий” реванш. І нам це вдалося. Ми дуже жорстко пресингували, не змінюючи цю тактику впродовж матчу. Те, що вийшли у Фінал чотирьох Кубка України – це вже сенсація. Ніхто не думав, що ми туди потрапимо. Я радий, що з таким бюджетом й інфраструктурою ми двічі обіграли таку прекрасну команду, як “Хімік”,. Отже, я не переживатиму, якщо ми здобудемо бронзу”.

Найрезультативнішим у складі “політехів” був Володимир Гуртовий – у його доробку 19 пунктів. Нікола Булаїч та Володимир Лобанов набрали по 11 очок. Ростислав Кривич у скарбничку своєї команди поклав 27 пунктів, його брат Ігор – 22. До речі, “Політехніка-Галичина” оглядає центрового Віталія Скіпова. 25-річний уродженець Миколаєва тривалий час виступав у Туреччині і навіть має досвід виступів за збірну цієї країни.

Останнім його клубом є “Трабзонспор”. У Туреччині він відомий під ім’ям Ведат Корук. Зріст баскетболіста – два метри 15 сантиметрів.

Маріупольський “Азовмаш” у межах 16-го туру удома розібрався з “Миколаєвом”. Чинити опір чемпіону “корабели” зуміли до третьої чверті. Саме у цьому відрізку гри і настала розв’язка поєдинку. У десятихвилинці впевнено перемогли “азовці” – 29:14. Усі намагання миколаївців наздогнати господарів виявилися марними. “Азовмаш” переміг з рахунком 107 на 92. Його лідер – Сергій Ліщук – зовсім трохи не дотягнув до дабл-даблу – 19 очок та 9 підбирань.
 “Хімік” не зміг перервати переможну ходу “Києва” у чемпіонаті України. В Южному “вовки” здобули 16-ту перемогу в 16-ти матчах першості. У стартовій чверті гра йшла “в один кошик” – кошик господарів. Підтвердженням цьому став рахунок – 27 проти 8-ми на користь “Києва”. Головним бомбардиром у складі команди Томо Махоріча став Артур Дроздов. Саме капітан столичного клубу виборов звання найліпшого снайпера – 27 очок. “Хіміки” після стартового провалу почали потроху наздоганяти опонентів. Однак було вже пізно. Кияни, не дозволивши собі розтринькати перевагу, тріумфували з рахунком 81:67.
 Попри поразку у 16-му турі, “Політехніка-Галичина” у турнірній таблиці надалі третя. “Студенти” мають в активі 26 очок і на один пункт випереджають своїх останніх кривдників – “Сумихімпром”. БК “Київ” із 32-ма очками на першому місці. “Азовмаш” набрав на 3 пункти менше і посідає другу позицію.